Skip to main content

Гастроентерологічне відділення

Тел. Гастроентерологічне відділення – 725-80-54

Питома вага захворювань органів травлення серед всіх хвороб за останні три роки посідає 3 місто після захворювань органів дихання та кровообігу. В структурі захворювань патологія органів травлення складає одно з провідних місць за зверненням та 2 місце за госпіталізацією. На підставі даних (за 12 місяців), захворюваність органів травлення в м.Харкові та області мають безперечну тенденцію зросту цієї патології, що потребує об’єднання зусиль з розвитку та удосконалення гастроентерологічної служби.

КНП «МКЛ № 2 імені проф. О.О.Шалімова» ХМР має рівень обласної лікарні (клінічна база), тому рівень обстеження та лікування повинні бути відповідними.

Гастроентерологічне відділення КНП «МКЛ №2 імені проф. О.О.Шалімова» ХМР функціонує з 1978р. (60 ліжок), з 05.05.1997р. – на 50 ліжок. У 2018р. відділення працювало на 50 ліжок. Райони обслуговування: Московський (п-ки №5, №11, №3, №8, №17, №25, КЗОЗ «ХМКЛ №27», КЗОЗ «ХМЛ №28»), РВК Московського, Слобідського, Київського, Основ’янського та Індустріального р-нів.

З 1996р. Директором клінічної бази гастроентерологічного відділення КЗОЗ «ХМКЛ №2 імені проф. О.О.Шалімова» є зав. каф. гастроентерології ХМАПО, д.мед.н., професор Звягінцева Т.Д. Щотижня проф. Звягінцева Т.Д. проводить обходи та клінічні розбори хворих спільно зі співробітниками кафедри і лікарями відділення.

В 2018р. 1-е, 2-е хірургічні та проктологічне відділення консультували доценти кафедри гастроентерології ХМАПО к.м.н. Шаргород І.І. і к.м.н. Чорнобай А.І.; 3-е хірургічне відділення – доцент кафедри гастроентерології ХМАПО к.м.н. Гриднєва С.В. та асистент Гаманенко Я.К.; відділення реанімації, гострих отруєнь та ендокринологічне – зав. відділенням, к.м.н. Плутенко І.М.

З жовтня 2000 року в відділенні функціонує рН-метр, що значно полегшує роботу зондового кабінету.

Відділення є плановим та не здійснює невідкладної допомоги.

Харчування в відділенні 3-разове.

Летальності у відділенні за 3 роки не було.

Відділення гастроентерології є клінічною базою кафедри гастроентерології ХМАПО.

Разом зі співробітниками кафедри гастроентерології ХМАПО триває впровадження нових методів лікування:

  1. Використання артижелю у хворих на дисфункцію сфінктера Одді;
  2. Агепта у лікуванні хронічного стеатогепатиту;
  3. Ефективність латарді у хворих на синдром подразненого кишечника;
  4. Лікування хронічних закрепів рослинними препаратами;
  5. Гаперизин при хронічних захворюванях печінки;
  6. Використання пробіоксу в лікуванні дисбіоза кишечника.

За штатним розкладом у відділенні є:

  • зав. відділенням – 1 ставка;
  • лікарів-ординаторів – 1,5 ставки (додаток № 2);
  • середній медперсонал – 10 ставок (додаток № 3);
  • молодший медперсонал – 11 ставок (додаток № 4).

Два лікаря вищої категорії з достатнім досвідом роботи, відповідають займаним посадам, один лікар має 1 категорію.

Було проведено 10 лікарських конференцій спільно з кафедрою гастроентерології ХМАПО. Всі конференції проводилися відповідно до плану.

За минулий рік було проведено 11 тематичних занять із середнім і молодшим мед. персоналом, 2 залікових заняття по режимним наказам МОЗ України та 1 залікове позапланове заняття по режимним наказам МОЗ України та ОНІ з представниками держ. служби сан.-епід. нагляду.

Згідно наказу № 53 від 24.01.2018р. КЗОЗ «Харківська міська клінічна лікарня № 2 імені проф. О.О.Шалімова» «Щодо покращення організації теоретичної підготовки медичних працівників КЗОЗ «ХМКЛ № 2 імені проф. О.О.Шалімова» по ОНІ та зоонозним інфекціям у 2018р.» зі співробітниками відділення проводилися семінарські заняття з послідуючим прийняттям заліків, а також проводилися тренувальні заняття по локалізації спалахів Холери та Чуми; щоквартальні тренувальні заняття по правилам одягання та зняття ПЧК .

Згідно наказу № 01-1616 від 23.08.2017р. МОЗ України «Про затвердження Інструкції щодо організації епідеміологічного нагляду за кором» та внутрішньолікарняному наказу проводилося методичне семінарське заняття зі співробітниками відділення.

Згідно наказу № 131 від 02.10.2017р. КЗОЗ «ХМКЛ №2 імені проф. О.О.Шалімова» «Про заходи щодо попередження та поширення масових захворювань на грип та ГРВі в епідемічний сезон 2017-2018рр.» також у відділенні проведено методичне семінарське заняття на тему « Грип. Клініка Лікування. Можливі ускладнення та профілактика», згідно наказу МОЗ України №732 від 06.11.2015р.

Згідно наказу № 127 від 11.10.2018р. КНП «МКЛ №2 імені проф. О.О. Шалімова» Харківської міської ради «Про заходи щодо попередження та поширення масових захворювань на грип та ГРВі в епідемічний сезон 2018-2019рр.» у відділенні проведено методичне семінарське заняття на тему «Грип. Клініка . Лікування. Можливі ускладнення та профілактика»

Протягом 2018р. проведено 1590 бесід з пацієнтами відділення на теми дієтхарчування, особистої гігієни хворих, ГРВІ, кишкової інфекції, отруєнь грибами та ін.

У відділенні регулярно проводяться бесіди лікарями та медичними сестрами на теми:

  • «Паразитарні захворювання людини»,
  • «Туберкульоз»,
  • «Раціональне харчування»,
  • «Алкоголізм»,
  • «Наркоманія»,
  • «Проституція – шлях до СНІДу»,
  • « Профілактика гіпертонічних захворювань»,
  • «Онкологія в сучасному світі»,
  • «Гепатит «С» та його профілактика» та ін.

Заходи, спрямовані для поліпшення роботи відділення:

  1. Продовжити роботу з покращання наступності між стаціонаром і районними поліклініками.
  2. Домагатися більш повноцінного обстеження хворих на догоспітальному етапі.
  3. Надавати консультативну допомогу хворим шляхом спільних оглядів з гастроентерологами поліклінік.
  4. Регулярно проводити експертну оцінку правильності направлень до стаціонару і якості обстежень на догоспітальному етапі.
  5. Розглянути питання про поліпшення дієтичного харчування в відділенні відповідно до дієтичних столів і наказом МОЗ України №931 від 29.10.2013р.
  6. Постійно впроваджувати в практичну діяльність відділення нові методи діагностики та лікування захворювань органів травлення, сприяти їх поширенню в поліклінічних відділеннях.
  7. Регулярно підвищувати кваліфікацію співробітників відділення шляхом постійної участі в роботі медичного товариства, конференцій, з’їздів і конгресів гастроентерологів.
  8. Продовжити роботу по залученню позабюджетних коштів для подальшого розвитку гастроентерологічного відділення.

Все вище зазначене надасть змогу зменшити термін перебування хворого на ліжку, поліпшити якість діагностики та лікування хворих та буде сприяти поліпшенню атмосфери в лікуванні хворих на гастроентерологічні хвороби.

Зав. гастроентерологічним відділенням к.м.н. Плутенко І.М.